29 Mayıs 2018 Salı

Önümdeki Süreçte Olan Çalışmalarım ve Yeni Kitaplarım

Şu an bu satırları yazmamdan yaklaşık dört gün önce, 2014 yılının Eylül ayında Uludağ Üniversitesi'nin Eğitim Fakültesi'nin Sınıf Öğretmenliği bölümünde başladığım maceramı sonlandırdım. İçimde buruk bir sevinç vardı açıkçası. Bölüme açıkçası severek gelmediğimi kendim de içten içe bilsem de bir zaman sonra tanışmış olduğum ve benim hocamdan çok bana anne-baba olan nice güzel insanlarla tanışmam üniversiteyi, akademiyi sevmemi sağladı. Şu an, hiç şüphesiz yakın zamanda ben de onların arasına katılacağım ve eğitim bilimine güzel şeyler katacağımı düşündüğüm alan(lar)da çalışacağım.

Lafı fazla uzatmadan, aklımdaki yani daha doğrusu önümde beni bekleyen kimi çalışmalardan kısacık da olsa bahsetmek istiyorum.

İlk olarak, önceki yazımda bahsetmiş olduğum ve ömrüm boyunca sanırım yüreğimin ve zihnimin bir yerinden yeri hiç silinmeyecek olan ilk sunumum hakkında birkaç şey söylemek istiyorum.

Sunumumun ardından olumlu dönütler aldığımı burada yazmıştım. Bu faaliyetin akademik kariyerime olumlu etki yapacağı hiç şüphesizdi elbette. Fakat bundan yaklaşık 2 veyahut 3 hafta önce maillerimi kontrol ederken Türkiye'de ve dünyada çok saygın diyebileceğimiz bir üniversitenin maili gözüme çarptı. (Kısacık not: Üniversitenin ismini sonradan yazmayı düşünüyorum) Mailde, yeni çıkacak eğitim dergileri için benden bir çalışma bekledikleri yazılıydı. O anki heyecanımı tahmin edersiniz. Derginin ilk sayısının İngilizce, ikinci sayısının ise Türkçe çıkacağı yazılıydı iletide. Ben de aslında 6 Mayıs'tan sonraya ertelediğim bu makale çalışmasını tamamlayıp bir eğitim dergisine göndermeyi planlıyordum. Bu 'saygın' dediğim derginin iletisiyle de aslında çalışmalarıma hız üstüne hız kazandırmam gerektiğini ve ilk sayı için son gönderim tarihi olan 30 Ağustos 2018'e kadar göndermem gerektiğine karar verdim.

Kısacası, okul da bittiğinden dolayı şu an gün içinde bir ilkokula gidip bir bilimsel çalışma için öğrencilerle görüşüyorum, diğer zamanlarda ise makale için okumalar yapıp makale için kafamda bir çerçeve oluşturmaya çalışıyorum. Geçen yaz, üç buçuk ayda, toplam 30 kitap okumuştum. Bu sene yaz tatilinde hedefim 30 olmasa da 20'nin aşağısına düşmemek olacak..

Son 2 günde aldığım kitapların fotoğraflarını da paylaşmak isterim;
* İlk resimdeki Russell'ın 'Din ile Bilim' kitabına başladım ve tek kelimeyle harika bir eser olduğunu belirtmeliyim. Kolay okunan ve benim ara sıra da olsa ''Acaba?'' sorularını sorduğum bir eser oluyor şu sıralar. 

* İyi okumalar diliyorum herkese :)) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Önümdeki Süreçte Olan Çalışmalarım ve Yeni Kitaplarım

Şu an bu satırları yazmamdan yaklaşık dört gün önce, 2014 yılının Eylül ayında Uludağ Üniversitesi'nin Eğitim Fakültesi'nin Sınıf Öğ...